Predstavnici Vlade Srbije obaviće sutra prvi sastanak sa predstavnicima konzorcijuma koji predvodi investiciona banka „Siti grup“, koji je izabran za savetnika u prodaji akcija „Telekoma Srbija“. Na ovom sastanku trebalo bi da bude preciziran tok realizacije posla koji treba da obavi „Siti grup“. Ono što se za sada zna jeste da je konsultant tražio da za ovaj posao dobije 0,15 odsto od transakcije, što je niže od 0,2 koliki je bio uslov. Vlada je ovaj konzorcijum pre nedelju dana prihvatila za finansijskog savetnika u postupku prodaje državnog udela u „Telekomu Srbija“. Zadatak finansijskog savetnika biće da odredi optimalni paket akcija za prodaju i predloži vremenski raspored događaja oko raspisivanja tendera. Taj vremenski sled događaja jeste ono što bi u petak Vlada trebalo da utanači sa „Siti grupom“...
Predstavnici Vlade Srbije obaviće sutra prvi sastanak sa predstavnicima konzorcijuma koji predvodi investiciona banka „Siti grup“, koji je izabran za savetnika u prodaji akcija „Telekoma Srbija“.
Na ovom sastanku trebalo bi da bude preciziran tok realizacije posla koji treba da obavi „Siti grup“. Ono što se za sada zna jeste da je konsultant tražio da za ovaj posao dobije 0,15 odsto od transakcije, što je niže od 0,2 koliki je bio uslov, rekla je ministarka za telekomunikacije Jasna Matić.
Vlada je ovaj konzorcijum pre nedelju dana prihvatila za finansijskog savetnika u postupku prodaje državnog udela u „Telekomu Srbija“. Zadatak finansijskog savetnika biće da odredi optimalni paket akcija za prodaju i predloži vremenski raspored događaja oko raspisivanja tendera. Taj vremenski sled događaja jeste ono što bi u petak Vlada trebalo da utanači sa „Siti grupom“.
Finansijski savetnik trebalo bi da razmatra da li bi bilo preporučljivo sada prodati državni udeo u „Telekomu“ i koliki deo, ali i koje kriterijume treba da ispuni kupac akcija.
Tender za izbor savetnika za prodaju dela državnih akcija u „Telekomu“ raspisan je 12. aprila, a pravo učešća imale su investicione banke koje su u poslednje tri godine obavile najmanje jednu transakciju telekomunikacionih preduzeća iz Evrope, sa Bliskog istoka ili iz Zajednice Nezavisnih Država, u iznosu većem od 500 miliona evra.
Država Srbija poseduje 80 odsto akcija u „Telekomu Srbija“, a preostalih 20 odsto je u vlasništvu grčke kompanije OTE, u kojoj „Dojče telekom“ ima 30 odsto kapitala.
Prema ranijim najavama iz Vlade, očekuje se da će tender za prodaju dela akcija „Telekoma Srbija“ biti raspisan krajem leta ili početkom jeseni, a ceo postupak prodaje državnog udela u „Telekomu“ trebalo bi da bude završen do kraja godine.
Ministarka Matić je juče, predstavljajući planove i ciljeve ovog ministarstva za naredni period, najavila i da će na današnjoj sednici Vlade biti usvojena strategija informacionog društva, a predstavila je i projekat elektronske uprave.